Maximale leenrente omlaag naar 10 procent
Minister Hoekstra verlaagt tijdelijk het maximale leentarief
Op dit moment geldt in Nederland een maximale leenrente van 14 procent. Minister Hoekstra (Financiën) komt met een voorlopig tijdelijke maatregel – vanaf 1 augustus tot in ieder geval het einde van het jaar – waarbij deze maximale leenrente verlaagd wordt naar 10 procent.
De maatregel geldt voor alle leenvormen, dus ook voor kopen op afbetaling bij webwinkels en gespreid betalen op een creditcard. De achterliggende gedachte is dat mensen die door de coronacrisis worden geraakt tegen iets minder zware lasten geld kunnen lenen.
Direct leningen vergelijken op rente
Tijdelijk kan definitief worden
De maatregel gaat waarschijnlijk per 1 augustus in en loopt voorlopig tot het eind van het jaar. Er wordt gekeken of het wenselijk en verstandig is om het maximale tarief structureel te verlagen. Het ministerie wil consumenten beschermen tegen te hoge lasten maar aan de andere kant lenen ook weer niet te aantrekkelijk maken.
Alleen voor nieuwe leningen
Voor zover bekend, geldt de verlaging alleen voor nieuwe leningen. De rente van bestaande leningen hoeft niet omlaag.